FAQ
Часто задавані питання
Що таке COR-TEN®?
COR-TEN® є торговою маркою, що належить US Steel.

Сталь COR-TEN® стає все більш популярною серед архітекторів, дизайнерів і приватних замовників. Унікальний зовнішній вигляд і природна оксидна плівка роблять її незамінною для багатьох архітектурних проектів. Погодостійкістю сталь, найбільш відома під торговою маркою COR-TEN® steel, являє собою певний сплав, який був розроблений з метою відмовитися від необхідності у фарбуванні, і утворює стійкий іржавий вигляд при впливі погоди протягом декількох років.

Сталь має підвищену стійкість до атмосферної корозії в порівнянні з іншими металами. COR-TEN® протистоїть корозійному впливу дощу, снігу, льоду, туману і інші метеорологічні явища, покриваючи поверхню металу темно-коричневим відтінком і перешкоджаючи більш глибокому проникненню іржі, і усуває необхідність у фарбуванні і дорогому обслуговуванні. Простіше кажучи, Кортенівська сталь може іржавіти, і ця іржа утворює захисне покриття, яке уповільнює швидкість майбутньої наскрізної корозії.
Як зварюється Кортенівська сталь?
Яка товщина сталі потрібна?
Оскільки плоскі листи можуть використовуватися в різних виробах, ми рекомендуємо проконсультуватися з дизайнером або інженером вашого проекту, щоб визначити необхідну товщину. З особистого досвіду ми можемо лише порекомендувати необхідну товщину для різних проектів, але остаточне рішення залишається за розробником. Ми радимо використовувати такі товщини сталі корт:
Фасади: 1-2мм
Кашпо, урни, таблички і різноманітні інтер'єрні рішення: 2-3мм
МАФ, полігональні фігури: 2-5мм
Підпірні стінки: 8-20мм
Як монтувати плоскі листи корти на фасаді?
Плоскі листи - це будівельний матеріал, який використовується для проектування і будівництва. На відміну від звичайної попередньо сформованої металевої панелі (фасадні металлокассети або ламелі) тут немає особливих інструкцій по установці. Монтаж плоских листів буде варіюватися в залежності від ваших конкретних потреб. Ми рекомендуємо проконсультуватися з монтажною групою, дизайнером або інженером вашого проекту, щоб визначити найбільш оптимальний метод установки. Плоскі листи можна змонтувати з видимим і невидимим кріпленням на підсистему. Ми можемо лише дати рекомендації, засновані на власному досвіді.
Яким лаком можна покривати COR-TEN?
Доцільно покривати лаком вироби зі сталі Корте лише тоді, коли ви збираєтеся використовувати їх в інтер'єрі. Це обумовлено тим, що після оксидації поверхню металу все ще продовжує реакцію з киснем і тим самим може бути маркою. Чи не рекомендуємо використовувати ЛКП на основі акрилу або алкида, тому що після його застосування поверхня втрачає той самий "красивий оксидний" відтінок і стає практично чорним. Ми не рекомендуємо використовувати лак без використання пасиватора, тому що після закінчення декількох років велика ймовірність того, що оксидний шар зруйнує ЛКП. Опціонально вироблені нами вироби ми покриваємо певними видами лаків, які не змінюють відтінок поверхні і служать довгі роки, не відшаровуючись від патини. Ми пропонуємо як матову, так і глянсову зносостійку поверхню.
З якими металами може використовуватися COR-TEN?
Єдиний метал, який може стикатися зі сталлю корти - це нержавіюча сталь. Всі інші метали не повинні контактувати з кортеновской сталлю. З огляду на дорожнечу нержавійки, можливе використання оцинкованої сталі з застосуванням EPDM стрічок в місцях, де метали стикаються.
У чому відмінність COR TEN A і COR TEN B?
COR-TEN A - це холоднокатанная сталь. Як правило, проводиться товщиною до 3 мм.
COR-TEN B - це гарячекатана сталь товщиною від 3 мм і більше.

У чому різниця і чому ми рекомендуємо використовувати COR-TEN A? Для правильної оксидації сталі COR-TEN B необхідно попередньо зняти шар окалини хімічним або механічним способом. COR-TEN A очищати від окалини не потрібно, тому що вона не утворюється на холоднокатаному прокаті
Якого кольору листи я отримаю? Чи можна вибрати потрібний мені колір?
Як довго утворюється патина без примусової оксидації?
Чи є Аналоги сталі COR-TEN?